Pandastická zľava 25% priamo na vašom tanieri! Kod: PANDALETO

Vrácení zboží a reklamace

Detailní popis všech náležitostí naleznete v našich obchodních podmínkách. Je nám líto, že nastala některá z okolností, která vás nutí zboží vracet či reklamovat. Jsme tu však pro vás a chceme, aby byl případ co nejrychleji vyřešen k vaší spokojenosti.

Prvním krokem je vybrat si jednu z možností níže - Vratka/ Reklamace, kde následně zadáte váš e-mail. Na zadanou e-mailovou adresu obdržíte k vyplnění příslušný formulář k vaší žádosti. Následne vás budeme kontaktovat a domluvíme spolu další postup. Díky službě Retino budete mít proces vrácení či reklamace pod kontrolou od začátku do konce a vrácení zdarma.

 

1. REKLAMACE

1.1. Postup pro zaslání zboží k reklamaci: 

 • Pro vrácení tovaru zadáte svůj email do pole REKLAMACE, pod kterým jste zboží objednávali. Tím si přes reklamační aplikaci zažádáte o reklamaci tovaru a vytvoření štítku pro zaslání balíčku přes Zásilkovnu (poštovné hradíme za vás).
 • Po přijetí žádosti, od nás obdržíte další informace a instrukce ohledně zabalení tovaru a odeslání.
 • Na stránkách zásilkovny si pak sami vyberte pobočku ve vašem nejbližším okolí, na kterou balíček se zbožím zanesete.
 • Po přijetí a posouzení reklamovaného zboží, budete o rozhodnutí informováni e-mailem.

Na většinu našeho zboží se vztahuje 24 měsíců záruční doby. Náležitosti jsou opět upraveny našimi obchodními podmínkami a zakládáme si na ukázkovém řešení reklamací - veškeré oprávněné reklamace vyřizujeme v co nejkratší době a bez problémů (většinu reklamací jsme zatím vyřešili v době výrazně kratší než zákonných 30 dní).

Reklamační řád

 1. Reklamaci je nezbytně nutné uplatnit bez zbytečného odkladu ihned, jakmile se vada objevila. Případné prodlení při pokračujícím užívání zboží může způsobit prohloubení vady a následné znehodnocení zboží, které může být důvodem zamítnutí reklamace.
 2. Pokud není uvedeno jinak, záruční doba na zboží je 24 měsíců a začíná běžet dnem převzetí zboží.
 3. Záruční dobu nelze zaměňovat s životností zboží, tj. dobou, po kterou při správném používání a správném ošetřování včetně údržby může zboží vzhledem ke svým vlastnostem, danému účelu a rozdílností v intenzitě jeho užívání vydržet.
 4. V případě, že kupující po převzetí zboží zjistí, že zboží není ve shodě s objednaným zbožím nebo pokud zboží vykazuje vadu, musí neprodleně o této skutečnosti informovat prodejce prostřednictvím systému Retino, příp. e-mailem nebo telefonicky, a to nejdéle do 7 dnů od převzetí zboží.
 5. Vyskytne-li se u zakoupeného zboží závada, má zákazník právo tuto vadu reklamovat.
 6. Vadou se rozumí změna vlastností zboží, jež je zapříčiněna použitím nevhodného nebo nekvalitního materiálu anebo nedodržením výrobní technologie. 
 7. Za vadu nelze považovat změnu (vlastnosti) zboží, která vznikla v průběhu záruční doby v důsledku jeho opotřebení, nesprávného používání, nedostatečné nebo nevhodné údržby, v důsledku přirozených změn materiálů, z nichž je zboží vyrobeno, v důsledku jakéhokoliv poškození uživatelem či třetí osobou nebo jiného nesprávného zásahu.
 8. Reklamace se považuje za řádně uplatněnou, jestliže je reklamováno zboží kompletní a reklamaci nebrání obecné zásady hygieny. Zákazník je povinen předložit reklamované zboží vyčištěné, zbavené všech nečistot a hygienicky nezávadné. Společnost Loowfat s.r.o. provozující e-shop www.loowfat.com je oprávněna odmítnout převzít k reklamačnímu vyřízení zboží, které nebude splňovat výše uvedené zásady obecné hygieny. (Vyhláška 91/1984 Sb., o opatření proti přenosným nemocem).
 9. Reklamace včetně odstranění vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění. V odůvodněných případech lze se zákazníkem dohodnout lhůtu delší.
 10. Zákazník uplatňuje reklamaci zasláním kompletního zboží na adresu: Loowfat s.r.o., Dělnická 791/32, 170 00  Praha 7 - Holešovice. Zásilka musí být označena číslem případu založeného v online formuláři výše.

2. VRÁCENÍ/ VÝMĚNA ZBOŽÍ BEZ UDÁNÍ DŮVODU


Internetový obchod loowfat.com poskytuje možnost vrácení/ výměny zboží do 21 dnů od převzetí objednávky bez udání důvodu se zárukou vrácení kupní ceny.

Podmínky pro vrácení/ výměnu tovaru:

 • zboží musí být odesláno nejpozději do 21 dnů od obdržení zboží
 • zboží musí být nenošené, v původním balení, schopné dalšího prodeje. 
 • zásilka nemusí obsahovat doklad o zaplacení
 • zboží vhodně zabalte, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. K tomuto účelu nejlépe poslouží igelitová taška, bublinková obálka nebo krabice (především v případě kšiltovek nebo podobného tovaru, který by při přepravě mohl přijít o svůj původní tvar, vzhled nebo vlastnosti důsledkem pomačkání, rozbití nebo ulomení ). Nepřelepujte prosím originální balení tovaru, které by jste tím znehodnotili.

2.1. Postup pro vrácení zboží: 

 • Pro vrácení tovaru zadáte svůj email do pole VRÁCENÍ pod kterým jste zboží objednávali. Tím si přes reklamační aplikaci zažádáte o vrácení tovaru a vytvoření štítku pro zaslání balíčku přes Zásilkovnu (poštovné hradíme za vás).
 • Po přijetí žádosti, od nás obdržíte další informace a instrukce ohledně zabalení tovaru a odeslání.
 • Na stránkách zásilkovny si pak sami vyberte pobočku ve vašem nejbližším okolí, na kterou balíček se zbožím zanesete.
 • Po přijetí a kontrole zboží Vám budou vráceny peníze do 1-3 pracovních dnů na Váš účet .

2.1. Postup pro výměnu zboží: 

 • Pro výměnu tovaru zadáte svůj email do pole VÝMĚNY, pod kterým jste zboží objednávali. Tím si přes reklamační aplikaci zažádáte o výměnu tovaru a vytvoření štítku pro zaslání balíčku přes Zásilkovnu (poštovné hradíme za vás).
 • Po přijetí žádosti, od nás obdržíte další informace a instrukce ohledně zabalení tovaru a odeslání.
 • Objednáte si nové zboží na výměnu. Do poznámky při zadávaní objednávky nezapomeňte uvést že se jedná o výměnu a uveďte číslo případu přiřazeného našim reklamačním systémem. Vaše objednávky spárujeme.
 • Na stránkách zásilkovny si pak sami vyberte pobočku ve vašem nejbližším okolí, na kterou balíček se zbožím zanesete.
 • Po přijetí a kontrole zboží Vám bude nová objednávka odeslána bez nákladů za poštovné.

O odeslání nové objednávky budete informováni e-mailem.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz